Leírás
Ha szeretnél még többet tudni, vagy esetleg az olajokkal foglalkozni, forgalmazni, akkor kérlek látogass el ide: https://www.mydoterra.com/astacseppnyielet/#/
Eredeti neve: Black Pepper – Piper nigrum
Kiszerelése: 5ml
Felhasználás: belsőleg alkalmazható – Csak hígítva alkalmazza!
A fekete bors népszerű konyhai fűszer, amelyet az ételek ízének kiemelésére használunk. Az intenzív, csípős, gyümölcsös és fűszeres aromájú fekete bors esszenciális olaj remekül használható húsok, levesek, előételek és saláták ízének a fokozására.
Habár a fekete bors elsődlegesen széles körű konyhai használati módjai kapcsán ismert, külsőleg alkalmazva is ugyanolyan figyelemre méltó előnyöket kínál.
FELHASZNÁLÁSI MÓDOK
- Következő étele elkészítésekor kombináld a fekete borsot korianderzöld esszenciális olajjal az igazán pikáns ízhatásért, valamint használd húsok, levesek, előételek és saláták ízének a fokozására.
FŐZÉS FEKETE BORS ESSZENCIÁLIS OLAJJAL
Esszenciális olajokkal sokkal hatékonyabban ízesíthetjük ételeinket, mint szárított fűszerekkel vagy egyéb aromákkal.
Intenzív hatóerejüknél fogva pedig már a legcsekélyebb mennyiségben alkalmazva is szédületes ízhatást képesek kölcsönözni az ételeknek.
Ha tehát főzés közben fekete bors esszenciális olajat használsz, az a legjobb, ha a „fogpiszkálós” módszert alkalmazod: márts egy tiszta fogpiszkáló végét az olajos üvegbe, majd keverd a többi hozzávalóhoz.
Miután alaposan elkeverted az ételben, kóstold meg, hogy szükség lesz-e még több olajra vagy sem.
HASZNÁLATI UTASÍTÁS
- Ételízesítéshez
ELSŐDLEGES ELŐNYÖK
- Az egyik legízesebb esszenciális olajként tartják számon.
- Sokoldalú ételízesítő, amelyet – elsősorban a bogyókból őrölt formában – világszerte előszeretettel használnak sós-fűszeres jellegű fogások ízesítéséhez.
- Serkentő hatású, gyógynövényes aromája miatt ideális levesek, saláták és sós-fűszeres jellegű ételek ízesítéséhez is.
Figyelem:
Csak hígítva alkalmazza. Ne vegyen be naponta egy cseppnél többet. Gyermekektől elzárva tárolandó. Kerülje a szemmel és nyálkahártyával való érintkezést.